ALPIDEST AADRIA MERENI rattareis

ALPIDEST AADRIA MERENI RATTAREIS
5-7 sõidupäeva, 360-500 km
17.-24.juuli
Austria, Sloveenia ja Itaalia

Sellel reisil väntame mööda mõnusat lauskmaad ja väiksemaid künkaid, näeb lumiseid mägesid ja ilusaid jõgesid-järvi. Lõpuks ootavad palmid ja soe Aadria meri.
Hiljuti valminud põhja-lõunasuunaline rahvusvaheline rattatee Alpidest Aadria mereni algab Salzburgi lähistelt, ületab Alpid ja lõpeb Aadria mere rannikul. Matka alustame Austrias 700 m kõrguselt kerge tõusuga, kus panoraamiks on ka suvel lumeräbalates mäetipud. Alpide lõunaküljele jõuame peaahelikku läbiva väikese rongisõiduga. Unustamatu elamuse pakub vana mägiraudtee asemele tehtud rattatee arvukate sildade ja tunnelitega. Keskmisest kergem rattatee on suures osas langeva profiiliga, kuid paaril päeval on vaja ka natuke tõusumeetreid koguda enne kui Grados varbad soolasesse merre saab pista.
Kahel päeval tiirutame Austria suuruselt seitsmenda linna Villachi ümbruse ilusate järvede ümber. Siis on võimalik teha kergemaid ja lühemaid rattapäevi või lihtsalt puhata. Need, kes soovivad koguda tõusumeetreid võivad samal ajal hoopis vallutada mõne Sloveenia mägiküla.
Matkal peatume kolm ööd järjest Villachis, ülejäänud ööd ühe kaupa teele jäävates külades ja väikelinnades.
Kohustuslik päevateekond neljal päeval on ca 85 km ja lisaks veel üks poole lühem päev. Riigiti jaguneb matkateekond Austria ja Itaalia vahel enam-vähem võrdselt, Sloveeniasse põikamine vajab ka vabatahtlikult mäkke sõitmist.

Reisiplaan:
1. päev Nordica lend Tallinn-München 07.00 -08.25. Bussitransfeer matka alguspunkti 240 km. Edasi 30 km ratastel hotelli.
2. päev Liigume ratastel Villachisse.
3.-4. päev Vabakava Villachi ümbruses. Vaba kilometraaž.
5.-7. päev Liigume ratastel Austrias ja Itaalias.
8. päev Bussitransfeer Rijekasse 150 km. Nordica lend Rijeka-Tallinn 08.15-11.50.

 

HIND: 935 €

Hinnas sisaldub: lennupilet ja lennujaamamaksud, majutus hommikusöögiga, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, ratta transport Tallinnast matka alguspunkti ja tagasi, pagasi vedu ööbimiskohtade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.