ALPIDEST AADRIA MERENI rattareis

14.-21. juuni
18.-25. juuli
23.-30. august

5-7 sõidupäeva
360-500 km
Austria ja Itaalia

Sellel reisil väntame mööda mõnusat lauskmaad ja väiksemaid künkaid, näeb lumiseid mägesid ja ilusaid jõgesid-järvi. Lõpuks ootavad palmid, soe meri ja Veneetsia. Hiljuti valminud põhja-lõunasuunaline rahvusvaheline rattatee Alpidest Aadria mereni algab Salzburgi lähistelt, ületab Alpid ja lõpeb Aadria mere rannikul. Matka alustame Austrias 700 m kõrguselt kerge tõusuga, kus panoraamiks on ka suvel lumeräbalates mäetipud. Alpide lõunaküljele jõuame peaahelikku läbiva väikese rongisõiduga. Keskmisest kergem rattatee on suures osas langeva profiiliga, kuid paaril päeval on vaja ka natuke tõusumeetreid koguda enne kui Grados varbad soolasesse merre saab pista. Kahel päeval tiirutame Austria suuruselt seitsmenda linna Villachi ümbruse ilusate järvede ümber. Siis on võimalik teha kergemaid ja lühemaid rattapäevi või lihtsalt puhata. Need, kes soovivad koguda tõusumeetreid, võivad samal ajal hoopis vallutada mõne Sloveenia mägiküla. Matkal peatume kolm ööd järjest Villachis, ülejäänud ööd ühe kaupa teele jäävates külades ja väikelinnades. Enne tagasilendu teeme mõnetunnise peatuse Veneetsias. Kohustuslik päevateekond neljal päeval on ca 80 km ja lisaks veel üks poole lühem päev. Riigiti jaguneb matkateekond Austria ja Itaalia vahel enam-vähem võrdselt.

Reisiplaan:
1. päev               Lufthansa lennud Tallinn-Frankfurt-Salzburg 06.10 -07.40 / 09.00-09.55. Bussitransfeer matka alguspunkti 80 km, edasi 30 km ratastel hotelli.
2. päev              Liigume ratastel Austrias.
3.-4. päev         Vabakava Villachi ümbruses, vaba kilometraaž.
5.-7. päev         Liigume ratastel Austrias ja Itaalias.
8. päev              Bussitransfeer Veneetsiasse 130 km ja vaba aeg linnas 3-4 tundi. Lufthansa lennud Veneetsia-Frankfurt-Tallinn 18.25-19.50 / 20.55-00.10.

HIND: 895 €

Hinnas sisaldub: lennupilet ja lennujaamamaksud, majutus hommikusöögiga, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, ratta transport Tallinnast matka alguspunkti ja tagasi, pagasi vedu ööbimiskohtade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.

RATTAREIS ei nõua eriettevalmistust, küll aga sportlikku elustiili, et läbida päevas rattaga omas tempos ca 80 km. Rattasõidu minimaalne ja maksimaalne päevade arv on iga reisi juures eraldi näidatud. Endale sobiva tempo valib igaüks ise. Reisijuht liigub aeglasema grupiga, juhtides kõik õhtuks ööbimiskohta. Ühes peatuspaigas veedame üks kuni kolm ööd, misjärel liigume edasi. Paaridele pakume kaheinimese tube. Reisides üksi või seltskonniti võib voodite arv toas päeviti siiski olla erinev. Kõikides majades pakutakse hommikusööki. Rattad viiakse Tallinnast kohale autoga. Kohapealt ratast rentida pole võimalik. Osalemiseks sobib iga tehniliselt korras ratas. Kuna liigume enamasti asfalteeritud või kõva pinnasega rattateedel, pole ratta tüüp ja kummi valik kuigi määrav. Kogu oma pagasit pole vaja rattaga kaasas vedada, selleks on organiseeritud transport. Päevaks vajalik tuleb endal kaasa võtta, sest saateauto ei liigu ratturitega koos. Matkal soovitame kanda kiivrit, kuigi see ei ole kohustuslik.