ALPIDEST ALLA rattareis

ALPIDEST ALLA RATTAREIS 
4-7 sõidupäeva, 340-500 km
14.-21. august
Šveits, Liechtenstein, Austria ja Saksamaa

See matk ühendab Alpide peaaheliku, Reini jõe mägise alguse, Liechtensteini kääbusriigi ning Bodensee järveäärsed piltilusad väikelinnad.
Matka alustame kaheteistkümne kilomeetri pikkuse laskumisega 2107 m kõrguselt Alpide harjalt. Kohe järgneb kümne kilomeetrine tõus, et saada Alpide tunne jalgadesse. Kes seda tunnet üldse ei hinda, saab üles ka rongiga. Edasi tundub juba kõik alla mäge minevat ja nii suures osas ongi. Reini jõe äärne tõusude ja langustega pikitud rada viib Šveitsi vanimasse linna Churi. Siin teeme puhkepäeva mil igaühel on võimalus leida endale sobiva pikkuse ja raskusega rajakene.
Järgmine puhkepaus on juba Austrias kust on sobiv külastada Liechtensteini. Tutvunud põgusalt vürstiriigiga, liigume edasi nüüd juba rahulike voogudega Reini kallastel Bodensee järveni. Siin läbime Austria Vorarlbergi maakonna pealinna Bregenzi. Saksamaal sõidame läbi kümnete järveäärsete väikelinnade, millest tuntumad on Lindau ja Friedrichshafen. Reisi lõpetame Konstanzis.
Neljast kohustuslikust sõidupäevast üks läheb kindlasti üle 100 km, kuid sellest veerand tuleb allamäge ainult piduritele vajutada. Kolmel päeval saab igaüks ise valida endale sobiva pikkuse ja raskusega rattaringi või lihtsalt puhata.

Reisiplaan:
1. päev            Balticu lennud Tallinn-Riia-Zürich 05.55-06.40 / 07.50-09.20. Bussitransfeer ööbimispaika  ja väike jala soojendus kõrgmägedes.
2.-7. päev       Liigume ratastel Alpide harjalt Šveitsist Bodensee järve äärde Saksamaale. Kahel päeval, kui hotelli ei vahetata on võimalik puhata.
8. päev            Bussitransfeer lennujaama 70 km. Air Balticu lennud Zürich-Riia-Tallinn 10.00-13.30 / 15.30-16.20.

HIND: 985 €

Hinnas sisaldub: lennupilet ja lennujaamamaksud, majutus hommikusöögiga, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, ratta transport Tallinnast matka alguspunkti ja tagasi, pagasi vedu ööbimiskohtade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.