ALPIJÄRVED rattareis

03.-10. september

4-6 sõidupäeva
220-500 km
Austria ja Saksamaa

Alpijärvede rattareis viib ühte ilusamasse suvepuhkuse piirkonda Austria ja Saksamaa piirialadel. See sobib väga hästi erineva tasemega ratturitele, kuna võimalikud on mitmed trassi variandid.
Matka alustame Saksamaal Chiemsee järve äärest, möödume Waginger Seest ja jõuame Austriasse. Järgmisel neljal päeval läheb rattatee mägisemaks, kuna liigume Alpide peaahelikule aina lähemale. Viimasel rattapäeval saab igaüks valida, kas külastada kaunist Königssee mägijärve koos ajaloost tuttava „Kotkapesaga“ Saksamaal, uudistada maailma suurimat jääkoobast Eisriesenwelt, vallutata mõni ihaldusväärne mäetipp või lihtsalt puhata. Suurematest Austria järvedest jäävad meie marsruudile Attersee, Traunsee, Mondsee, Wolfgangsee, Hallstättersee, Wallersee ja Irrsee. Sellel matkal väldime suuri linnu – kõik majutused on järvede ääres või mägede vahel orgudes asuvates väikelinnades ja külades. Tuntuim neist on keiserliku suveresidentsina tuntud Bad Ischl. Enne tagasilendu teeme mõnetunnise peatuse ka Salzburgis. Plaanitavad päevateekonnad jäävad 80 km piiridesse, kuid igaüks võib omal käel natuke maha lõigata või hoopis juurde sõita. Kergema raja soovijad saavad liikuda lühimat teed mööda ühest peatuspaigast teise ja vabadel päevadel nautida järvemõnusid. Pikematest päevadest ja mägedesse sõitmisest lugupidavad matkasellid saavad vallutada järvesid ümbritsevaid tippe ja nautida järvevaateid ka ülevalt poolt. 

Reisiplaan:
1. päev
Nordica lend Tallinn-München 18.05-19.30. Bussitransfeer ööbimispaika 100 km.
2.-7. päev
Liigume ratastel Saksamaal ja Austrias. Kahel päeval, kui hotelli ei vahetata on võimalik puhata.
8. päev
Bussitransfeer Münchenisse 200 km, mille ajal teeme mõnetunnise peatuse Salzburgis. Nordica lend München-Tallinn 20.30-23.50.

Hind: 895 €

Hinnas sisaldub: lennupilet ja lennujaamamaksud, majutus hommikusöögiga, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, ratta transport Tallinnast matka alguspunkti ja tagasi, pagasi vedu ööbimiskohtade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.

RATTAREIS ei nõua eriettevalmistust, küll aga sportlikku elustiili, et läbida päevas rattaga omas tempos ca 80 km. Rattasõidu minimaalne ja maksimaalne päevade arv on iga reisi juures eraldi näidatud. Endale sobiva tempo valib igaüks ise. Reisijuht liigub aeglasema grupiga, juhtides kõik õhtuks ööbimiskohta. Ühes peatuspaigas veedame üks kuni kolm ööd, misjärel liigume edasi. Paaridele pakume kaheinimese tube. Reisides üksi või seltskonniti võib voodite arv toas päeviti siiski olla erinev. Kõikides majades pakutakse hommikusööki. Rattad viiakse Tallinnast kohale autoga. Kohapealt ratast rentida pole võimalik. Osalemiseks sobib iga tehniliselt korras ratas. Kuna liigume enamasti asfalteeritud või kõva pinnasega rattateedel, pole ratta tüüp ja kummi valik kuigi määrav. Kogu oma pagasit pole vaja rattaga kaasas vedada, selleks on organiseeritud transport. Päevaks vajalik tuleb endal kaasa võtta, sest saateauto ei liigu ratturitega koos. Matkal soovitame kanda kiivrit, kuigi see ei ole kohustuslik.