BODENSEE JA LIECHTENSTEIN

RATTAREIS
3 – 7 sõidupäeva, 240 – 500 km
13. – 20. august
Šveits, Liechtenstein, Austria ja Saksamaa

Bodensee reis hõlmab neli väga erinevat saksakeelset riiki, mis on samas ka piisavalt sarnased, et korduvalt piire ületades kaotada taju, kus parasjagu viibid. Kulgemine Reini jõe orus ning Bodensee järve kallastel on enamuses lauge profiiliga, samas võimaldades mägedest sportlikumaid lõike juurde ampsata.

Matka alustame Liechtensteinist, kus on valida head sportlikku vormi nõudvate mägiteede või laugelt mööda Reini jõe orgu kulgevate rattateede vahel. Kaks esimest ööd peatume selles väikeses vürstiriigis, mis on täiesti piisav kohaliku elu-oluga tutvumiseks.

Liikudes edasi Bodensee järve poole, sõidame põgusalt läbi Šveitsist ja Austriast ning jõuame Saksamaale. Kolme riigi piiril oleva järve idakallast palistavad piltilusad väikesed Saksa kuurortlinnad. Järvest eemal, laugetel mäekallastel katavad teeäärt lõputud viinamarjaistandused.

Rattateede võrgustik järve ääres on tihe ja mitmekülgne, võimaldades külastada Unesco kaitse all olevat Reichenau saart ja Mainau lillesaart.

Reisi lõpuks jõuame tagasi Šveitsi, et nautida Euroopa kõige laiemat juga, mis kõrgelt astangult alati vahutavat vett alla kukutab.

Tuntumatest linnadest jäävad meie teele Liechtensteini pealinn Vaduz ja Austrias Vorarlbergi maakonna pealinn Bregenz. Saksamaal sõidame läbi kümnete järveäärsete väikelinnade, millest tuntumad on Lindau, Friedrichshafen, Meersburg ja Konstanz. Šveitsis külastame piltilusat Stein am Rheini ning Schaffhausenit.

Reisi jooksul kolmel päeval liigume ratastega keskmiselt 80 km päevas, neljal päeval saab igaüks ise valida endale sobiva pikkuse ja raskusega rattaringi või lihtsalt puhata.

Lisa oma email ja saadame sulle reisi kohta lisainfot

E-post

Reisipakkumise saamiseks täitke ka järgnevad väljad:

Mitu inimest?

Millist majutustüüpi soovite?


Reisiplaan
1. päev Air Balticu lend Tallinn-Riia-Zürich 05.55-06.40 / 07.50-09.20.
Bussitransfeer Liechtensteini 120 km.
Pealelõunal väike rattaring.
2. päev Vabakava rattaga Liechtensteinis ja selle ümbruses.
3.-4. päev Läbime neli riiki ja jõuame Konstanzi Bodensee järve ääres.
5.-6. päev Vabakava Bodensee rattateedel.
7. päev Liigume ratastel Reini jõge mööda allapoole ja külastame Reini juga.
8. päev Bussitransfeer lennujaama 25 km.
Air Balticu lennud Zürich-Riia-Tallinn 10.00-13.30 / 15.30-16.20.

HIND: 1055 €

Hinnas sisaldub: lennupilet ja lennujaamamaksud, majutus hommikusöögiga, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, ratta transport Tallinnast matka alguspunkti ja tagasi, pagasi vedu ööbimiskohtade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.