DOONAU ÜLEMJOOKSUL (1. OSA)

RATTAREIS    
7 sõidupäeva, 650 km
03. – 10. september
Saksamaa ja Austria

Selle aasta Doonau rattareis on esimene osa mitmeaastasest plaanist sõita läbi kogu Doonau kallas algallikast kuni Musta mereni. Doonau matkade seeriast võiks saada pikem traditsioon mitmeks suve lõpuks!
Esimene Doonau reis hõlmab Saksamaad ja osa Austriat. Matka alustame Saksamaa edela nurgast. Siin on risti läbi Euroopa kulgeva Doonau alg-allikas ja rattatee algus. Edasi suundub jõgi läbi Švaabi-ja Baierimaa ida poole ja jõuab Austriasse.
Saksamaad ja Austriat läbiv Doonau on üks populaarsemaid rattamatka marsruute Euroopas. Enamasti liigutakse jõe kallastele lähedal, mistõttu on reljeef tasane. Pidev kergelt allavoolu väntamine võimaldab teha tavapärasest natuke pikemaid, kuni saja kilomeetriseid sõidupäevi.
Sellel matkal peatume iga öö uues linnas või külas ja seega toob iga järgnev päev midagi uut ja huvitavat. Suuremad linnad mida matk läbib on Ulm, Ingolstadt, Regensburg, Deggendorf ja Passau Saksamaal ning Linz Austrias.
Doonau rattatee läbib mitmeid looduskaitse alasid. Kohati voolab jõgi kitsas orus kaljuste seinte vahel, samas avanevad suurepärased vaated eemalt paistvatele mägedele. Läbitavates külades ja väikelinnades saab nautida hulgaliselt kultuuri ja ajalugu – kirikuid, kloostreid, losse ning ajahambast puretud kindluste varemeid.
Doonau rattatee on kokku ca 3000 km pikk ja läbib kaheksat riiki – Saksamaa, Austria, Slovakkia, Ungari, Horvaatia, Serbia, Rumeenia Bulgaaria. Järgmistel aastatel liigume aina allavoolu edasi, alustades sealt, kus varasemal korral lõpetati.
Juba aasta pärast suundume Austriast Slovakkia kaudu Ungarisse.

Lisa oma email ja saadame sulle reisi kohta lisainfot

E-post

Reisipakkumise saamiseks täitke ka järgnevad väljad:

Mitu inimest?

Millist majutustüüpi soovite?


Reisiplaan
1. päev Air Balticu lend Tallinn-Riia- Zürich 05.55-06.40 / 07.50-09.20.
Bussitransfeer rattatee algusesse 90 km.
Peale lõunat umbes 60 km rattaga esimesse ööbimispaika.
2.-7. päev Liigume ratastel läbi Saksamaa Austriasse. Päevateekonnad on kuni 100 km.
8. päev Bussitransfeer lennujaama 210 km.
Air Balticu lend Viin-Tallinn 09.10-12.25.

Hind: 895 €

Hinnas sisaldub: lennupilet ja lennujaamamaksud, majutus hommikusöögiga, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, ratta transport Tallinnast matka alguspunkti ja tagasi, pagasi vedu ööbimiskohtade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.