Klientide tagasiside

*** “On asju, mis on vaja ära teha enne kui saame 50-aastaseks,” nii mõtlesime sõbrantsiga juba paar-kolm aastat: “Üks neist asjadest on rattamatk Alpidesse!”
Suusatamas oleme käinud, kuid suvist mäestikku näinud ei olnud. Sai seda siis edasi lükatud kuni enam polnud kuhugi lükata ja hea oligi, et polnud! 🙂
Saime mega elamuse! Valu ja vaev asendus reisi keskel vaimustusega.
Esimesed tõusud tundusid ülemõistuse pikad. Kaasa oleks nagu võetud 3 korda väiksem kops ja elu kõige pikem 4 km rattal möödus 4,7 km/h venivas kiiruses.
Üles jõudes oleks nagu kõik organid kõris ja hingamise taastumiseks kulus ikka 20 min..
Parim osa on muidugi alla kihutamine,  kaks pidurit peal ja üllatuseks lehmakari pimeda kurvi taga…..
Samuti matkamine 45-kraadises kuumuses pakkus tagantjärele naudingu. Jalgsi üles jõudes saad nautida hingematvaid kauneid vaateid, kuid varvastele valuliku üksluiselt lõputul allatulekul võiks arvestada, et jalas oleks õige jalanõu ja tark on päris tippu mitte ronida, sest selle võrra pikeneb allatuleku teekond! 🙂
Superseltskond! Imetlusväärne, kuidas meist kümme ja rohkemgi aastat vanemad kogemustega alpiratturid stoilise rahu ja tasakaalukusega jõuavad sihtkohta ja seda rattalt maha tulemata. Puhas eeskuju!
Ja eks neid plusse ole veel ja veel miks minna sellisele reisile.
Oleme õnnelikud, et hakkama saime ja ilmselgelt nakatunud rattamatka pisikuga. Loodetavasti ei jää see viimaseks! 🙂
Ahh jaa, veel see e-bike. Proovisime – sõit nagu Porshega. Luxlugu! 🙂
-Annika

*** Sooloreiside austajana kaalusin oma esimeseks välismaiseks rattatripiks erinevaid võimalusi siin ja seal. Kõik kohad, kus antakse kohapealt ratas ja kaardid, transporditakse asjad päeva jooksul, majutus.. ja siis eelmisel aastal sobitus Alpiexpressi rattareis minu puhkuseplaaniga ning – nad tõid mu oma ratta Eestist kaasa! See on suur pluss, oma sõpra tunned ikka paremini ja asend ka paigas – tuleb kasuks kui läbida pikki vahemaid ja võtta tõuse/nautida allamäge kiiruskatseid.
Nüüd olen kaks suve jutti Alpiexpressiga nädala koos sõitnud – alati hästi planeeritud ning võimsad vaated, seltskond, naer, toidu- ja sõidunauding garanteeritud. No mõni tõus on pannud tõusulihase ikka kõrgematel tuuridel tööle ja palav ilm võib ka tunda anda, aga kuna igaüks satub endale sobivasse sõidugruppi, siis tempo ja pausid päeva jooksul lahendavad väljakutseid pakkuvad olukorrad kenasti ära.
Kniks ja järgmise korrani!
-Liina