KÖNIGSSEE ÜMBRUS jalgsimatk

21.-28. juuli

3-7 matkapäeva
Austria ja Saksamaa 

Vaheldusrikas matkatee kulgeb mägisel alal Austria ja Baierimaa piiril smaragdroheliselt sillerdava Königssee järve ümbruses. Nädala jooksul kõnnime mööda väga erinevaid matkaradasid. Teele jäävad metsased mäenõlvad ja lilledest pulbitsevad alpiaasad, mägijõed ja järved, kivised platood ja aukartust äratavad kaljud. Seiklust alustame Austriast, Saalachi jõe äärsetelt alpiaasadelt paari kergema matkapäevaga. Edasi läbime valge lubjaalpi vööndi ja ööbime ühe öö mägimajakeses keset avarat „kivistunud merd“. Seejärel ületame lauge aheliku ning laskume Saksamaale Königssee järve äärde, mis asub Berchtesgadeni looduskaitse alal. Königssee äärses maalilises Schönaus on võimalus matkata lähiümbruse radadel või võtta paar puhkepäeva, viibida külas, käia järves ujumas, tutvuda vaatamisväärsustega ja lihtsalt puhata. Reisi lõpuks viib rada meid üle kuru taas Austriasse, seekord Salzachi jõe laia orgu. Siin võib end karastada kristallselgetes allikajärvedes. Kolmel päeval on teekonna pikkuseks 5 kuni 8 tundi rahulikus tempos matkamist mis sisaldab ka puhkepause. Keha saab kinnitada õdusates mägimajakestes. Ülejäänud neljal päeval on kavas keskmise raskusega matkaringid kus on võimalus vastavalt oma soovile teekonna pikkust ja raskust muuta. Majutused on kolmes erinevas armsa atmosfääriga Austria ja Baierimaa külas ning üks öö ka päikesele ja tähtedele lähemal üksikus mägimajas.


Reisiplaan:
1. päev
Nordica lend Tallinn- München 07.00-08.25. Bussitransfeer mägedesse 170 km. Pealelõunal väike matk.
2.-7. päev
Päevamatkad.
8. päev
Bussitransfeer Münchenisse 200 km, mille ajal teeme mõnetunnise peatuse Salzburgis. Nordica lend München-Tallinn 20.30-23.50.

HIND: 820 €

Hinnas sisaldub: lennupilet ja lennujaamamaksud, majutus hommikusöögiga, viimasel õhtul hotelli õhtusöök, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, pagasi vedu külade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.

JALGSIMATK
ei nõua eriettevalmistust, küll aga sportlikku elustiili. Päevatee pikkused on kuni 8 tundi rahulikus tempos kõndimist. Osadel pikematel ja järsematel tõusudel saab kasutada mäkke minekuks tõstukit, mille pilet on lisatasu eest. Kuus ööd ööbime külades. Ühes majas peatume üks kuni kolm ööd, misjärel liigume edasi järgmisse majja. Paaridele pakume kaheinimese tube, reisides üksi või seltskonniti võib voodite arv toas siiski olla erinev. Ühe öö veedame askeetlikus mägihütis. Kõikides majades pakutakse hommikusööki ning viimasel õhtul ka õhtusööki. Vajalikud on mugavad, tugevad ning sissekäidud matka- või spordijalatsid ja väike seljakott, kuhu mahub päevaks vajalik. Suurema pagasi veoks külade vahel on organiseeritud transport.