HALLSTATTIST MÄGEDESSE matkareis

HALLSTATTIST MÄGEDESSE    JALGSIMATK
3-6 matkapäeva
22.-29. juuli
Austria

Matkame Ida Alpide lubjakivivööndi põhjaosas. Ületame kaljuseid mäeseljandikke, läbime põnevaid metsaseid nõlvu ja hulganisti imeilusaid alpiaasasid.
Matka alustame Ülem Austriast, Hallstattist. See on kitsuke, maalilise järve – Hallstätter See kaldal asuv muinasjutuline linnake. Siinne piirkond on oma erilise looduse, huvitava ajaloo ja kultuuri rõhutamiseks kantud Unesco pärandite nimistusse.
Meie marsruut kulgeb kõrgustel 500 – 2200 m. Liikudes Dachsteini mäemassiivi põhjaosa kõrgematel radadel võime jõuda kuni lume piirini. Lubjakiviselt platoolt on kena vaade nii erksinisele Hallstatti järvele kui Dachsteini säravvalgele liustikule.
Pärast paaripäevast mägedega „harjumist“ Hallstatti ümbruses, liigume enamasti mööda laugemaid nõlvu lääne poole. Meie teed jäävad palistama võimsad ning kaljused mäetipud ning rajaäärseks suplemiseks pakub hea võimaluse kaljudevaheline Gosau järv.
Puhkepäeva teeme väikeses armsas Annabergi külas, kus on plaanis väike matk Austria armastatud keisrinna Sissi radadel.
Edasi liigume Tenne mäestikust kirdesse jäävaid radu mööda. Soovijad võivad vallutada enne matka lõpp-punkti jõudmist mõne lihtsama mäetipu. Silmailu pakuvad lisaks võimsale loodusele ka teele jäävad talumaad oma puhta-korrektse majapidamise ning korras põldude- ja heinamaadega.
Kolmel päeval on teekonna pikkuseks 5 kuni 8 tundi rahulikus tempos matkamist. Keha saab kinnitada õdusates mägihüttides või väikestel piknikel kaasavõetut ampsates. Ülejäänud kolmel päeval on kavas erineva raskusega matkaringid kus on võimalus vastavalt oma soovile teekonna pikkust ja raskust muuta.
Majutused on neljas erinevas Austria külas.

Reisiplaan:
1. päev Nordica lend Tallinn- München 18.05-19.30. Bussitransfeer Hallstatti 240 km.
2.-7. päev Päevamatkad.
8. päev Bussitransfeer Münchenisse 200 km. Enne lennule minekut umbes neljatunnine kesklinna külastus. Nordica lend München-Tallinn 20.30-23.50.

HIND: 935 €

Hinnas sisaldub: lennupilet ja lennujaamamaksud, majutus hommikusöögiga, viimasel õhtul hotelli õhtusöök, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, pagasi vedu külade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.