AUSTRIA – UNGARI JÄRVED

RATTAREIS
5 – 6 sõidupäeva, 340 – 430 km
24. – 31. august
Austria, Ungari

Suuresti tasasel maal kulgev matk ühendab kunagise Keisririigi kaks suurimat järve. Austrias Neusiedlersee järve ja seda ümbritsevate viinamarjaistanduste juurest suundume Ungarisse termaalvetele Balatoni äärde. Reisi lõpetame Budapestis, kus naudime rattavaba linnamelu.
Matka alustame Austrias Burgenlandi maakonnast mis on väidetavalt Euroopa vanim veinipiirkond. Viinamarja istandused lokkavad ka Austria suurima järve Neusiedlersee kallastel. Järgmiste päevadega jõuame Madjarite juurde Kesk-Euroopa suurima sisejärve Balatoni äärde. See pikk ja kitsas veekogu on puhta veega ja muudab oma värvi vastavalt tuule-ja päikese suunale ning pilvede liikumisele. Järve ühte kallast palistab kümnete kilomeetrite kaupa lõunamaa kuurortidele omane katkematu söögi- joogi- ja puhkekohtade rivi. Teise kalda rattatee lookleb lopsakas looduses ja viinamarjaväljade vahel.
Balatoni ümbritsevatel mäenõlvadel tegelesid vanad roomlased juba 2000 aastat tagasi viinamarjakasvatusega. Veinitootmine on au sees tänapäevalgi. Sellest annavad aimu kaunites mägikülades olevad arvukad restoranid ja iidsed veinikeldrid. Siin leidub hulgaliselt hea söögivaliku ja kohaliku veiniga vägagi taskukohaseid restorane.
Kohe Balatoni külje all on vulkaanilise tekkega Euroopa suurim termaalvee järv Heviz. Selles kuuma veega reumahaigete paradiisis pole paha ka rattaseljas kangeks jäänud ihuliikmeid ravitseda.
Rattatee ümber järve on 220 km pikk, vahelduva profiiliga ja hästi tähistatud. Vahelduseks järveäärsetele linnakestele põikab see mitmeid kordi mägiküladesse. Teele jäävad tõusud on mõistliku pikkuse ja kaldega ning kõigile sõidetavad.
Matka lõpuks jõuame keskaja Ungari kuningate residentsi Szekesfehervari.
Viimase ööpäeva veedame Budapestis juba ilma rattata. Väga hea asukohaga kesklinna hotell pakub suurepärase võimaluse tutvuda linnaga ning nädalalõpu ööeluga.

Reisiplaan
1. päev Air Balticu lend Tallinn-Viin 07.05-08.25.
Bussitransfeer matka alguspunkti 40 km.
Pealelõunal 35 km rattaga esimesse ööbimispaika.
2.-4. päev Liigume ratastel Wörthersee järve äärest Balatoni äärde.
5. päev Vabakava rattaga või ilma Balatoni järve ääres kuurortis.
6. päev Liigume ratastel Balatoni äärest Szekesfehervari.
7. päev Hommikul bussitransfeer Budapesti 65 km. Vaba päev Budapestis.
8. päev Bussitransfeer lennujaama 20 km.
Air Balticu lennud Budapest-Riia-Tallinn 14.30-17.25 / 18.50-19.40.

HIND: 895 €

Hinnas sisaldub: lennupilet ja lennujaamamaksud, majutus hommikusöögiga, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, ratta transport Tallinnast matka alguspunkti ja tagasi, pagasi vedu ööbimiskohtade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.