ALPE d`HUEZ

Tegemist on erakordse paigaga, kus saab keskmiselt 300 päeva aastas päikesepaistet nautida. Seetõttu kutsutakse seda paika ka päikese saareks.
1700 püsielanikuga Alpe d`Huez (Alpdüees) asub Kagu-Prantsusmaal Isère’i departemangus 1860 m kõrgusel lõunapoolsel platool. Ilusa ilmaga on siinsest kõrgeimast 3330 m Pic Blanci tipust näha tervelt 1/5 Prantsusmaast!
Viimastel aastatel on piirkonda hoogsalt arendatud, siit leiab mitmed uued suusarajad, moodsad tõstukid ning söögikohad. Siin on 2 lumeparki, 5 ski touring`u rada, kelgurada, 120 m pikkune skulptuuridega jääkoobas ning kord nädalas õhtusuusatamine.
Piirkonda kutsutakse küll punaste suusaradade mekaks, kuid siin on siiski ka sama palju mõnusaid siniseid laskumisi ja vahvaid temaatilisi laskumisi lastele. Alpe d`Huez`is asub maailma pikim, tervelt 16 kilomeetrine rada Sarenne, mis saab alguse piirkonna ainukeselt liustikult. Mõnede ekspertide arvates on Alpe d`Huez üks Prantsuse Alpide legendaarsemaid off-piste kohti.
Küla on piisavalt suur, et pakkuda laia valikut restorane, baare, kohvikuid ning erinevaid kaupluseid igale maitsele. Siin on lausa 3 Michelin Guide`i poolt tunnustatud restorani. Lõbusat suusatamise välist tegevust pakuvad Euroopa kõrgeimal asuv vaateratas, karussell, uisuplats, sise- ja soojendusega välibasseiniga ujumiskompleks. Võimalik proovida hobuse taga suusatamist ehk skijoringut, mis on Norrast alguse saanud talvine reisimisviis.
Alpe d`Huez`is asub ka pisike lennuväli, tänu sellele saab erinevate õhusõidukitega lõbusõitu teha. Muuhulgas on mõistliku tasu eest võimalik lennata üle oru asuvasse Les 2 Alpes`i suusakeskusesse ning veeta üks suusapäev hoopis seal.
Märtsi viimasel nädalal toimub siin Tomorrowland Winter muusikafestival, mis toob kokku hulga klubimuusikasõpru, et koos nautida maailma parimate artistide esinemisi nii mäel kui külas. Tore on see, et kuigi sel nädalal on piirkonnas tavapärasest rohkem rahvast, siis suusaradadel see tunda ei anna. Ruumi on kõigile ning vaikseid nurgataguseid jagub. Reisil osalejatel on võimalik valida kas teha sellest nädalast endale täiesti tavapärane suusareis või meeldivalt ühendada suusapuhkus ühe maailma vingeima talvise muusikafestivaliga.
Täpsem info muusikafestivali, passide jm kohta septembri alguses.

Lisa oma email ja saadame sulle reisi kohta lisainfot

E-post

Reisipakkumise saamiseks täitke ka järgnevad väljad:

Mitu inimest?

Millist majutustüüpi soovite?


Foto: Laurent Salino Alpe d`Huez Tourisme

Foto: Lionel Royet Alpe d`Huez Tourisme

Mäeinfo:
Küla kõrgus 1860 m
Kõrgeim tõstuk 3330 m
Laskumisradu 250 km
Musti radu 17
Punaseid radu 39
Siniseid radu 37
Rohelisi radu 42
Pikim laskumine 16 km
Tõstukipilet 6 päeva 294
Tõstuk laps 5-12 a 232
Tõstuk seenior 65-71 a 253.5
Tõstuk seenior üle 72 a 96
Pileti hinnas sisaldub deposiit 2 eurot.
Lend:
Vaata lennuinfot siin
Genfi lennujaam (GVA) 211 km

hotell ROYAL OURS BLANC★★★★   Tellimisel
Küla südames asuv hiljaaegu renoveeritud heal tasemel hotell. Tubadest avanevad ilusad vaated mägedele ja külale.
Majas on restoran, baar, basseini ja saunadega spa, wifi, hommikusöök Rootsi lauas. Õhtusöögi tellimise võimalus 40€/in./päev. Ruumikates tubades on rõdu.

Reisi algus 18.03
Täiskasvanu 2-in. Superior toas 2090

 

CHALETS d`ALTIPORT★★★★   Tellimisel
Vahetult suusaradade kõrval asuvas chalet-majade piirkonnas asuv heal tasemel eraldi seisev maja. Tõstukini saab suuskadel laskuda.
Hea asukohaga chalet` suusaradade kõrval. Majad on erineva suurusega, enamjaolt kahe-ja kolmeinimese magamistubadega, kus igas toas oma pesuruum ja WC. Maja täpsema kirjelduse, fotod ja hinna saab reisi tellides. Hind sõltub reisijate arvust ja maja suurusest. Mõnes majas saun, jacuzziSaabumisel tuleb tasuda 750€ deposiit.

Reisi algus 18.03
Täiskasvanu 10-in. majas 1285
Täiskasvanu 12-in. majas 1195

 

NB! Rohkem majutusi lisandub septembri alguses.

REISIPAKETT ILMA MAJUTUSETA
Hinnas sisaldub edasi-tagasi lennupilet, lennujaama maksud, pagasi vedu 23 kg + 8 kg käsipagasit, bussitransfeerid, reisisaatja abi reisi vältel ja suusatamise algõpe meie reisisaatja poolt.

Reisi algus 18.03
Reisija 535