DOONAU TEINE OSA RATTAREIS

DOONAU TEINE OSA RATTAREIS
7 sõidupäeva

03.-10. september
Austria, Slovakkia, Ungari

Selle aasta Doonau rattareis on teine osa mitmeaastasest projektist sõitmaks mööda Doonau kaldaid algallikast Musta mere poole.
Reisi esimene pool kulgeb Austrias, teine pool väntame vaheldumisi Slovakkias ja Ungaris. Matka alustame Linzist ja sõidame läbi Doonau kõige ilusama osa, läbides Wachau veinipiirkonna. Esimesed kolm ööd peatume Austrias Doonauäärsetes piltilusates väikelinnades. Loomulikult jääb teele ka suursugune ja samas rattasõbralik maailmalinn Viin. Peale põgusat Viiniga tutvumist on järgmine ööbimispaik Slovakkia pealinn Bratislava. Peale seda kulgeb jõgi edasi rahulikult ja märgib pikalt Slovakkia ja Ungari piiri. Väntame vahelduvalt mõlemas riigis, samuti ööbime vaheldumisi siin ja sealpool jõge.
Austrias kulgev Doonau on üks populaarsemaid rattamatka marsruute Euroopas. Pidev kergelt allavoolu väntamine jätab aega ka ümbruskonnaga tutvumiseks. Rattatee läbib mitmeid looduskaitse alasid. Läbitavates külades ja väikelinnades saab nautida hulgaliselt kultuuri ja ajalugu – kirikuid, kloostreid, losse ning ajahambast puretud kindluste varemeid. Üksteisele järgneb lugematu hulk piltilusaid väikelinnu. Slovakkias ja Ungaris põikab rattatee ka jõest eemal asuvatesse küladesse ja linnadesse.
Sellel matkal peatume iga öö uues linnas või külas ja seega toob iga järgnev päev midagi uut ja huvitavat. Suuremad linnad, mida matk läbib on Linz, Melk, Krems ja Viin Austrias, Bratislava Slovakkias ning Györ, Esztergom ja Szentendre Ungaris. Matka lõpuks jõuame Budapesti kus viimase öö peatume kesklinna hotellis ja naudime suurlinna võlusid.

 Doonau rattatee on kokku ca 3000 km pikk ja läbib kaheksat riiki – Saksamaa, Austria, Slovakkia, Ungari, Horvaatia, Serbia, Rumeenia Bulgaaria. Järgmistel aastatel liigume aina allavoolu edasi, alustades sealt, kus viimati lõpetati.

 Reisiplaan
1. päev Air Balticu otselend Tallinn-Viin 06.45-08.05.
Bussitransfeer matka algusesse 210 km.
Peale lõunat umbes 55 km rattaga esimesse ööbimispaika.
2.-7. päev Liigume iga päev ratastel edasi, päevateekonnad on keskmiselt 85 km.
8. päev  Bussitransfeer lennujaama.
Air Balticu lend Viin-Tallinn 09.10-12.25. NB! Uus lend!

Lisa oma email ja saadame sulle reisi kohta lisainfot

E-post

Reisipakkumise saamiseks täitke ka järgnevad väljad:

Mitu inimest?

Millist majutustüüpi soovite?Hind: 895 €
Hinnas sisaldub: lennupilet, pagas lennukis 20 kg + 8 kg käsipagas, majutus hommikusöögiga, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, ratta transport Tallinnast matka alguspunkti ja tagasi, pagasi vedu ööbimiskohtade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.