FLANDRIA RATTAREIS

5-6 sõidupäeva
20.-27. august
Belgia ja Prantsusmaa

Flandria on piirkond Belgia põhjaosas, mis hõlmab läänest kogu Belgia rannajoone ja ulatub Prantsusmaani. Siin on väga hea rattateede võrgustik ja ratturid igati au sees, rattateed on heas korras ning eeskujulikult märgistatud.
Flandria rattareisi võib tinglikult jagada kolmeks osaks. Alustame Hallest ja paar päeva väntame piisavalt mägisel maastikul mööda Flandria piiri Prantsusmaa poole. Reljeef meenutab kodust Vooremaad, kuid vormid on lopsakamad. Põgusalt põikame ka üle piiri Prantsusmaale, et seal näiteks lõunapaus teha. Üles-alla looklevad põlluvaheteed viivad läbi paljudest pika ajalooga omanäolistest küladest ja väikelinnadest.
Matka keskosas väntame paar päeva rannikul, kus ootab ees kümnete kilomeetrite kaupa valge liivaga puhast ja laia randa, mida katkestavad ilusad sadama-ja kuurortlinnad. Siin teeme ühe puhkepäeva.
Reisi lõpuosa on täiesti teistsugune ja meenutab paljuski Hollandit. Tasased maastikud on lõigatud kanalitega eraldi seisvateks osadeks. Üles tõstetavad sillad, tammid, lüüsid, tuulikud, ujuvad majad, paadid ja muu juurde kuuluv on selle madala maa igapäevaelu osa.
Flandria reisil väisame mitmeid rohkem või vähem tuntud linnu – Ronse, Kortrijk, Ieper, Veurne, Nieuwpoort, Oostende, Blankenberge ja Brugge. Matka lõpp on Tallinna sõpruslinnas Gentis. Pealinn Brüssel jääb mõneks teiseks reisiks, sest ta ei sobiks kuidagi selle matka looduslähedase kulgemisega.

Reisiplaan
1. päev airBalticu lend Tallinn-Brüssel 17.40-19.20. Bussitransfeer hotelli 40 km.
2.-4. päev Liigume ratastega keskmiselt 80 km päevas.
5. päev Vabakava mereäärses kuurortlinnas rattaga või ilma.
6.-7. päev Liigume ratastega keskmiselt 75 km päevas.
8. päev Vaba päev ilma rattata Gentis. Bussitransfeer lennujaama 70 km.
airBalticu lend Brüssel-Tallinn 20.05-23.30.

Lisa oma email ja saadame sulle reisi kohta lisainfot

E-post

Reisipakkumise saamiseks täitke ka järgnevad väljad:

Mitu inimest?

Millist majutustüüpi soovite?


Hinnas sisaldub:lennupilet, pagas lennukis 20 kg + 8 kg käsipagas, majutus hommikusöögiga, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, ratta transport Tallinnast matka alguspunkti ja tagasi, pagasi vedu ööbimiskohtade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.

Hind: 995 €