ZILLERTALI ALPIDES, JALGSIMATK

ZILLERTALI ALPIDES, jalgsimatk
6-7 matkapäeva
17.-24. juuli
Austria

Suvi, mäed ja vahvad matkapäevad Alpides!
Mägist Tirooli peetakse ilusaimaks paigaks Austrias. Zillertal on omakorda üks Tirooli ilusamaid orgusid, vähemalt nii arvavad kohalikud.
Lai ja lauge põhjaga päikeseküllane org pakub palju avarust. Suurimast külast, Mayrhofenist ülespoole liikudes, lähemale Alpide peaahelikule, muutub org kitsamaks ja järsemaks, lõppedes Austria ühe suurema, Hintertuxi liustikuga.
Siin on mõnus sporti teha, sest sadu kilomeetreid matkaradu on hõlpsasti ligipääsetavad, mäkke võib tõusta tõstukitega erinevatest küladest või liikuda üles-alla omal jalal. Loodus on vaheldusrikas – allpool asuvad päikeselised Alpiaasad, vähe kõrgemal kaljude vahel kivised matkarajad ja ka suvel lumine liustikuserv. Lumepiirilt saavad alguse väikesed mägiojad. Osad neist läbivad paisjärvi ja aitavad toota elektrit enne kui moodustavad Zilleri jõe.
Igal päeval teeme kuni kaheksa tundi kestva päevamatka. Teekonnad on eriilmelised ja vaheldusrikkad. Matkad on keskmise raskusastmega. Vajalik on hea füüsiline vorm, kuid eriettevalmistust ning tehnilist varustust vaja ei ole. Alustame hommikuti koos, kuid päeva peale on võimalik valida erineva pikkuse ja raskusastmega variante. Lõunapausid teeme enamasti mägikohvikus või sööme kaasavõetud piknikunäkse.
Lisaks tavapärasele jalgsimatkamisele tasub proovida ka „märga matkamist“ – canyoning`i. Viimase puhul liigutakse kalipsod seljas mööda mägijõge allavoolu, astudes kivilt kivile, vahelduseks sumades vahutavates voogudes.
Ja miks ka mitte jaanipäeva suuskadel veeta? See on Hintertuxi liustikul normaalsus!
Meie hotell asub Mayrhofenis, mis on suurim linn Zillertali orus ja ideaalne sõlmpunkt tänu oma kesksele asukohale. Linnas on palju pisikesi poekesi ja butiike, samuti restorane ja kohvikuid ning veekeskus. Õhtune melu on meeldivalt elav. Mitmetes restoranides võib kuulda õhtutundidel ehedat Tirooli muusikat kohalike vanahärrade esituses.

Lisa oma email ja saadame sulle reisi kohta lisainfot

E-post

Reisipakkumise saamiseks täitke ka järgnevad väljad:

Mitu inimest?

Millist majutustüüpi soovite?


hotell garni GEORG PRAMSTRALLER
Majas on hommikusöök Rootsi lauas ja wifi.
Mõnusa atmosfääriga perehotell asub mugavalt peatänaval kiriku kõrval. Stiilselt sisustatud toad. Osades tubades on lisavoodi võimalus.
Hind 2-in. toas 975 €


Reisiplaan 
1. päev airBalticu lend Tallinn-München 07.05-08.35.
Bussitransfeer Mayrhofenisse 195 km.
Pealelõunal kerge jalutuskäik mägedes.
2.-7. päev Päevamatkad grupijuhiga.
8. päev Bussitransfeer Müncheni lennujaama 195 km.
airBalticu lend München-Tallinn 09.15-12.35.

Hinnas sisaldub: lennupilet, pagas lennukis 23 kg + 8 kg käsipagas, valitud majutus, söögid vastavalt hotelli kirjeldusele, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.