KAKS KORDA ÜLE ALPIDE

UUS RADA!
5-7 sõidupäeva

17.-24. august
Austria, Itaalia

Selle rattamatka jooksul ületame Alpide peaaheliku kaks korda. Esimesel korral 1400 m kõrguselt ja teine kord juba 2500 m kõrguselt.

Reis algab Austrias Tirooli pealinnast Innsbruckist ja suundub lõunasse. Esimene harjaületus on Brenneris 1400 m kõrgusel, kus ületame Itaalia piiri ja laskume lõunapoole Alpide peaahelikku. Edasi kulgeme Itaalias Lõuna-Tiroolis, kus peatume ühe öö. Suundudes tagasi Austriasse tõuseme uuesti kõrgemale.
Teise ja kõrgema harjaületuse oleme jaganud tinglikult kahe päeva peale, ööbides vahepeal 1300 m kõrgusel. Nii muutub järgmiseks päevaks jääv 15 km pikkune legendaarne Grossglockneri tõus ka tavaturistile jõukohaseks. Kui 2500 m kõrgune mäehari on vallutatud, järgneb enam kui 20 km pikkune pidev laskumine Zell am See suunas.
Viimasel päeval on võimalus aeg maha võtta ja tehtut nautida Zell am See järve ääres. Kui koormust väheks jäi, siis võib rünnata uuesti Grossglockneri mäeharja ka teiselt poolt – sealt, kus eelmisel päeval alla tuldi.
Kohustuslikke sõidupäevi on kokku neli. Neist kolmel päeval jääb päevateekond 80 km piiridesse, ühe päeva pikkuseks on 120 km. Esimesel ja viimasel päeval ning ühel päeval nädala keskel on võimalik rattaringi pikkus ja raskus ise valida või nautida linnapuhkust.
Suur osa rajast on asfalttee või väga heas korras peenikese kruusaga pargitee. Sobivad kõik rattatüübid maanteekast elektrirattani.

Vaata Grossglockneri mägiteed siit

Lisa oma email ja saadame sulle reisi kohta lisainfot

  E-post

  Reisipakkumise saamiseks täitke ka järgnevad väljad:

  Mitu inimest?

  Millist majutustüüpi soovite?


  Reisiplaan
  1. päev
  airBalticu lend Tallinn-München 07.20-08.50.
  Bussitransfeer Innsbrucki lähistele. Rattaga poole päevane matk ööbimispaika.
  2.-6. päev
  Neli päeva liigume ratastega 80-120 km päevas, üks päev on vabakava.
  7. päev 
  Vabakava rattaga või ilma Zell am See ümbruses.
  8. päev
  Bussitransfeer lennujaama 210 km.
  airBalticu lend München-Tallinn 09.30-12.50.

  Hind: 1340 €

  Hinnas sisaldub:
  lennupilet, pagas lennukis 23 kg + 8 kg käsipagas, majutus hommikusöögiga, õhtusöögid kahel õhtul, bussitransfeerid vastavalt reisi kirjeldusele, ratta transport Tallinnast matka alguspunkti ja tagasi, pagasi vedu ööbimiskohtade vahel, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.