LA ROSIÈRE

UUS RADA!
Kuni 7 matkapäeva
20.-27. juuli ja 5.-12.august
PRANTSUSMAA/ITAALIA

Sellesuvise matkareisi veedame Prantsusmaa ja Itaalia piiril. Pea iga päev saadab meid oma väärika pilguga Alpide kõrgeim tipp Mont Blanc.
Ööbime Prantsusmaal, 1800 meetri kõrgusel asuvas roosiaias – prantsuse keeles La Rosière. La Rosière on endise väikese mägiasumi asemele ehitatud kuurort. Kenade massiivsete kivimajadega küla on tänaseks populaarne suvine matkamise piirkond ning talviti tuntud rahvusvahelise suusaala „Espace San Bernardo“ Prantsusmaa poolse keskusena. Talvel on üle kuru viiv tee kasutusel suusarajana ning esimesteks kevadekuulutajateks on lume alt välja sulavad liiklusmärgid. Maist novembrini on see mõnusaks läbimiskohaks ratturitele ja mootorsõidukitele. Siinseid mägesid ja külasid läbib ratturite seas kuulus Tour de France võistlus.
Meie peatuspaigast 7 km kaugusel asuval Prantsusmaa ja Itaalia piiril, 2188 m kõrgusel Väike San Bernardo kurul on kulgenud nii palverännakud, kaubateed kui sõjateed. Esimesed siinsed inimasustuse märgid on pärit juba muinasajast. Kurul asuv hospiits on tänapäeval külalistemaja ning endistest piiripunktidest saab osta suveniire ja näkse. Tegemist on siiski mägialaga ning piiriülene liikumine looduses nõuab parajal määral tahtmist ja sitkust.
Igapäevaseid hommikusi teekondi alustame 1850 m kõrguselt. Matkanädala alguses liigume allapoole, et organism harjuks mägedega ning et tutvuda kohaliku kultuuriga. Metsasele teele jäävad rustikaalsed vanad mägikülad ning mitmed suuremad ja väiksemad pühakute auks püstitatud vahvad kabelid.
Edasi liigume enamasti ülalpool metsapiiri: laugematel ja järsematel alpiaasadel ning vägevatel tumedatest kividest mäenõlvadel. Silmailu ja karastust pakuvad kristallselged mägijärved. Julgemad ja sitkemad võivad vallutada tippe ja teha pikemaid matkapäevi, rahulikumalt kulgejad saavad piirduda lühemate tiirudega. Väga väsinud saavad mägede hõngu nautida ka hotelli rõdult.
Kõrgel, kaljustel aladel on võimalus jälgida lähedalt suursuguseid kotkaid ning allpool, lillelistel aasadel uudistavaid alpiümisejaid. Liigirohketel karjamaadel oleme tihti ümbritsetud siinsetest sarvilistest piimatootjatest – suursugused lehmad annavad tooraine kohalikule maitsvale Beaufort tüüpi juustule. Beaufort juustu söömine on siin lausa kohustuslik!
Nädala keskel läheme kaheks päevaks Itaaliasse. Ronime läbi metsa, mööda koski täis jõekallast mägihütti, Rutouri liustiku jalamile. Ööbimine 2500 meetri kõrgusel on askeetlik, kuid väärib vaeva.
Igal päeval teeme kuni kaheksa tundi kestva päevamatka. Teekonnad on eriilmelised ja vaheldusrikkad. Vajalik on hea füüsiline vorm, kuid eriettevalmistust ning tehnilist varustust vaja ei ole. Matkad on keskmise raskusastmega. Alustame hommikuti koos ja enamasti on päeva peale võimalik valida endale sobivama pikkuse ja raskusega variant. Keha kinnitust saame teele kaasa võetud moonakotist või radade äärde jäävatest mägikohvikutest. Tegusad päevad lõpetame lõõgastudes hotelli saunas ja nautides kohalikku maitsvat õhtusööki.

Mägedel on meie jaoks alati aega!

Lisa oma email ja saadame sulle reisi kohta lisainfot

  E-post

  Reisipakkumise saamiseks täitke ka järgnevad väljad:

  Mitu inimest?

  Millist majutustüüpi soovite?


  Reisiplaan
  1. päev 

  20.07.24 Lufthansa lend LH885/LX1081 Tallinn-Frankfurt-Genf 06.10-07.40/08.55-10.05.
  05.08.24 Lufthansa lend LX1317/LX2804 Tallinn-Zürich-Genf 06.05-07.55/09.25-10.15.
  Bussitransfeer hotelli 210 km.
  Väike peatus Bourg St Maurice`i linnakeses ja La Rosère`i küla tutvustav ringkäik.
  2.- 3. päev   
  Päevamatkad
  4.- 5. päev 
  Matk mägihütti
  6.-7. päev
  Päevamatkad
  8. päev    
  Bussitransfeer Genfi lennujaama 210 km. Väike peatus Annecy linnakeses.
  27.07 Lufthansa lend LH1227/LH884 Genf-Frankfurt-Tallinn 19.30-20.45/21.40-01.00.
  12.08 Lufthansa lend LH1227/LH884 Genf-Frankfurt-Tallinn 19.30-20.45/21.35-00.55.

  Hind 1445 €

  Hinnas sisaldub:
  lennupilet, pagas lennukis 23 kg + 8 kg käsipagas, hommiku- ja õhtusöögiga majutus (v.a üks õhtusöök), üks öö mägihütis, bussitransfeerid, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.

  Lisatasu eest on kohalik bussi- ja tõstukipilet.