LÄÄNEMAA

Nelja päevaga väntame Läänemaal kokku ca 260 km.
Seda matka võib nimetada ka Rootsi matkaks Eestis.
Esimesel päeval väisame Matsalu Rahvusparki. Läbime Matsalu lahest põhja poole jäävad väikesadamad ja linnuvaatlustornid, külastame teele jäävaid kohvikuid ja restorane. Liigume kohati väikestel metsaradadel, et hoida võimalikult ranna lähedusse.
Edasi jõuame rannarootslaste aladele, minnes päevaks Vormsile (rootsi k Ormsö) mis on suurim saar Läänemaa koosseisus ja üldse suuruselt neljas saar Eestis. Teeme tiiru peale kogu saarele ja vaatame kuidas hoitakse elus rannarootslaste elukombeid ja traditsioone.
Üks päev viib Noarootsi poolsaarele mis on alles mõnisada aastat tagasi mandriga ühinenud endine saar. Ka see on olnud ajalooliselt rannarootslaste asuala nagu Vormsigi. Poolsaarelt leiab mitu endisaegset mõisa ja mõisa aset, kiriku, kaupluse ja kõrtsi. Noarootsist tagasi Haapsallu tuleme rannarahvale kohaselt veetaksoga.
Viimasel päeval lahkume Haapsalust mööda vana raudteetammi Taebla ja Palivere kaudu. Edasi jäävad teele heal järjel ilusad talukohad vaheldumisi nukralt maha jäetud vanade mõisate, kirikute ja küladega. Matka lõpp on samas kohas kus alustasime.

Sõitmiseks kasutame vähese liiklusega kõrvalteid, kergliiklusteid ja vähesel määral ka metsaradasid. Matkale tulekuks sobivad kõik rattatüübid. Kõrvalteedele omaselt vahelduvad asfalt- ja kruusateed. Läänemaa matka raja profiil on lauge ja päevad pole pikad, kuid kaarte võib segada tuul.

Matka algus ja lõpp on Putkastes kus on auto parkimise võimalus.
Majutus on kõik kolm ööd Haapsalus Fra Mare Spa hotellis. Tavapäraselt on hinnas hommikusöögid ja hotelli SPA kasutamine.
Kottide transpordi matka alguspunktist Haapsallu ja tagasi korraldame autoga, endal tuleb kaasa võtta ainult päevaks vajalik.

Täpse raja kirjelduse ja muud juhised saadame registreerunutele vahetult enne reisi. Väikestele gruppidele anname kaasa ratta GPS-id ettevalmistatud rajaga. Kui ise rada jälgida ei soovi, võib kulgeda koos grupijuhiga.
See matk sobib ideaalselt ettevalmistuseks meie suvisteks Euroopa reisideks.

NB! Esimese matka ajal on Haapsalu Itaalia värvides nagu ikka suve alguses. Toimuvad Itaalia Muusika Festival ja Itaalia Veinipidu. Loodetavasti lisab see matkale lisaväärtust. Vaata programmi siit.

Lisa oma email ja saadame sulle reisi kohta lisainfot

  E-post

  Reisipakkumise saamiseks täitke ka järgnevad väljad:

  Mitu inimest?

  Millist majutustüüpi soovite?


  Reisi algus 01.06 08.06
  Hind majutusega 2-in toas 345€ 320€
  Hind majutusega üksi 2-in toas 505€ 425€

  Hinnas sisaldubkolm ööd majutust hotellis koos hommikusöögiga, hotelli SPA kasutamine, kottide transport alguspunktist Haapsallu ja tagasi, Vormsi praami piletid, veetakso ülesõit Noarootsist, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.