LIIVIMAA RATTAMATK

30. mai – 2. juuni 2024
Läti

Suure osa matkast liigume Gauja rahvuspargi teedel.
Nelja päevaga väntame samanimelise jõe kallastel kokku ca 250 km.
Gauja (eesti keeles Koiva) on Läti pikim jõgi, mis Valgamaal on ka Eesti ja Läti vaheliseks riigipiiriks. Gauja rahvuspargis meenutavad jõe kaldad „Viimsest reliikviast“ meelde jäänud liivakoobastega mäekülgi. Gauja rahvuspark on Läti suurim ja vanim ning ilmselt kõige ilusama loodusega aktiivse puhkuse piirkond.
Suurematest linnadest külastame Valmierat, Cesist ja Siguldat. Kahe esimese linna tuntud kaubamärgid on Valmiermuiža ja Cēsu Alus. Siguldast saab endale soetada legendaarse Sigulda kepikese, kui seda vajalikku aksessuaari tõesti kodus veel olemas ei ole. Läheme ka maa alla, et vaadata kunagist ülisalajast 2000 m2 suurust kommunistliku partei eliidile ehitatud tuumavarjendit. Samuti otsime matkal üles Vabadussõjaga seotud paigad ja mälestusmärgid mida lätlased on eestlaste auks mitmeid püstitanud.
Sellel matkal tiirutame kohati mägistel ja liivastel teedel, samuti põikame väikestele metsaradadele, et hoida jõe lähedusse. Sõitmiseks kasutame võimalikult palju vähese liiklusega kõrvalteid, kergliiklusteid ja ka metsaradasid.
Matkale tulekuks sobivad kõik rattatüübid. Kõrvalteedele omaselt vahelduvad asfaltteed liivaste kruusateedega kus väga peene kummiga maanteeratas pole kõige mugavam sõiduvahend.

Lisa oma email ja saadame sulle reisi kohta lisainfot

  E-post

  Reisipakkumise saamiseks täitke ka järgnevad väljad:

  Mitu inimest?

  Millist majutustüüpi soovite?


  Matka algus ja lõpp on Lätis Līgatnes, kus on auto parkimise võimalus.
  Majutused hotellis 2-inimese tubades ning tavapäraselt on hinnas hommikusöögid. Lisatasu eest on pakkuda ka mõned 1-inimese toad.
  Kottide transpordi hotellide vahel korraldame autoga, endal tuleb kaasa võtta ainult päevaks vajalik.

  Täpse raja kirjelduse ja muud juhised saavad registreerunud vahetult enne reisi. Väikestele gruppidele anname kaasa ratta GPS-id ettevalmistatud rajaga. Kui ise rada jälgida ei soovi, võib kulgeda koos grupijuhiga.
  See matk sobib ideaalselt ettevalmistuseks meie suvisteks Euroopa reisideks.

  Reisi algus 30.05
  Hind majutusega 2-in toas 345€
  1-in toa lisamaks 120€

   

  Hinnas sisaldubkolm ööd majutust hotellis koos hommikusöögiga, kottide transport matka alguspunktist hotellidesse ja tagasi lõpp-punkti, pilet maa-alusesse tuumavarjendisse, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.