ZELL AM SEE MATKA- JA PUHKUSEREIS

ZELL AM SEE MATKA-JA PUHKUSEREIS                       

Kuni 5 matkapäeva
2. juuli – 9. juuli
Austria
Puudub kohustuslik sportlik osa!

See matkareis pakub ka rattamatka võimalusi ja lihtsalt spaa-puhkust mägedes! Sobib hästi peredele!
Matkapäevade arvu ja raskuse saab igaüks ise valida.
Zell am See (750 m) kuurortlinn asub Zelli järve kaldal ja on üks Austria populaarsemaid suvekuurorte. Kõikidest meie hotellidest on järv ca 200 m kaugusel.
Ring ümber järve on umbes 11 kilomeetrit ning kristallselge, joogivee puhtusega järvel saab harrastada kõikvõimalikke veespordi alasid. Zell am Sees on ilus vanalinn kus on mitmeid poode ja butiike, samuti restorane ja kohvikuid. Õhtune melu vanalinnas on meeldivalt elav. Läheduses asub Alpide üks moodsamaid spaasid – Tauern Spa.
Zell am Seest avaneb vaade Kitzschteinhorni liustikule, kust omakorda, 3000 m kõrguselt, avaneb võrratu panoraamvaade üle ümbritsevate mägede. Matkahuvilised saavad siit alustada teekonda alla küla poole, suusasõbrad võivad proovida suvesuusatamist. Looduse võimsust näeb külastades Euroopa üht kõrgeimat Krimmli juga või kitsast kaljudevahelist kanjonit –  Sigmund Thun klammi.
Zell am Seed ümbritsevad mäed on täis pikitud erineva pikkuse ja raskusega matkaradu – nii jõuab mugavalt igal päeval teha täiesti erilise ja omanäolise matka. Liigume mööda järsemaid ja laugemaid avara vaatega mäeharju, katsume liustiku lund ja kogeme vahetult mägede ilu ja võlu.
Päevamatkade pikkuseks on kuni 8 tundi. Pikemate ja raskemate matkapäevade puhul on vajalik hea füüsiline vorm, kuid eriettevalmistust ning tehnilist varustust vaja ei ole. Alustame hommikuti koos ning päeva peale on enamasti võimalik valida endale sobivama pikkuse ja raskusega variant. Keha kinnitame kaasavõetud moonakotist ja matkateele jäävates armsates mägikohvikutes.
Lisaks mägistele matkadele, on mõnusaks vahelduseks lihtsalt järve ääres mõnulemine ja Zell am See linnakeses ostlemine. Samuti linnapäev liiduma pealinnas Salzburgis, kuhu pääseb mugavalt rongiga.
Soovi korral on võimalik päevaks või mitmeks liituda meie rattagrupiga rentides kohapealt sobiv ratas. Siin on ideaalne võimalus proovida Alpides üha enam populaarsust koguvaid elektrirattaid, mille paremad omadused tulevad välja just mägistes tingimustes!
Kõikideks päevadeks pakume oma soovitused nii ratturitele kui matkajatele. Grupijuhiga jalgsimatkad suunduvad erinevatele mägedele ja liustikule. Rattaringid viivad laugetest orupõhjadest mitmetesse orgudesse. Vajadusel kasutame mäkke tõusmiseks tõstukeid, et kergendada jalavaeva.
Ratta soovitame kaasa võtta ka neil, kes pikki päevi sadulas veeta ei kavatse. Ratast on mõnus kasutada kohaliku transpordina liikumiseks järve ääres või külastades lähiümbruse huvitavaid paiku.

hotell Neue Post★★★★   www.neuepost.at 
Hotell asub Zell am See vanalinnas jalakäijate tsoonis, järveni umbes 150 m. Värskelt renoveeritud 2-in toad, soojendusega välibassein ja 600 m2 wellness-ala erinevate saunadega. Hotellis on à la carte restoran ja baar. Toad on rõduga.
Rikkalik hommikusöök Rootsi lauas ja 4-käiguline õhtusöök.
HIND 2 in toas 1580 €
HIND 2 in toas üksinda 1860 €

hotell Traube★★★   www.hotel-traube.com
Hotell asub Zell am See vanalinnas jalakäijate tsoonis, järveni umbes 100 m. Majas on brasserie Traube ning väike saun.
Rikkalik hommikusöök Rootsi lauas.
HIND 2 in toas 1335 €
HIND 1 in toas 1495 €

hotell Seehotel Sissi★★★   www.seehotelsissi.at
Ilus renoveeritud kodune hotell Zell am See keskuses, järve vahetus läheduses. Majas on saun.
Mõned toad rõduga.
Hommikusöök Rootsi lauas.
HIND 1195 €

Hinnas sisaldub:
lennupilet, pagas lennukis 23 kg + 8 kg käsipagas, valitud majutus, söögid vastavalt hotelli kirjeldusele, lennujaama bussitransfeerid, grupijuhi teenused ning vajalik kaardi- ja infomaterjal.
Kes soovib Eestist oma ratta transporti, siis hinnale lisandub 50 €.

Reisiplaan
1. päev

airBaltic lend Tallinn-München 07.20-08.50. Bussitransfeer Zell am Seesse 200 km. Pealelõunal teeme väikese matkatiiru, et tutvuda kohalike oludega.
2.-7. päev
Viis päeva grupijuhiga erineva pikkusega päevamatkad. Soovi korral on võimalik osaleda ka rattamatkadel.
8. päev 
Bussitransfeer Müncheni lennujaama. airBaltic lend München-Tallinn 09.30-12.50.